Golfové zájezdy s CK TeeTravel - Váš golfový svět na dlani

10 nejlepších hřišť ve Spojených arabských emirátech

Blízký východ je dle žebříčku sestaveném časopisem Forbes Middle East domovem několika nejlepších golfových hřišť na světě kde se snoubilo umění a představivost hned několika předních světových golfových architektů.
Ikonické městské panorama, jistota slunečného počasí, luxusní klubovny a nádherné, skvěle udržované fairwaye; to vše je zárukou skvělých golfových zážitků, které Spojené arabské emiráty mohou nabídnout.

Majlis, Emirates Golf Club, Dubai

Asi nejvíc ikonické hřiště v Dubaji s panoramatickými výhledy, které zná asi každý golfista, který se alespoň trochu zajímá o cestování po zahraničních hřištích. Jde o nezapomenutelný golfový zážitek a hra na tomto hřišti je výzvou pro hráče všech výkonnostních kategorií.

Yas Links, Abu Dhabi

Své jméno dostalo toto hřiště po klanu Bani Yas z dynastie Al Maktoum, který ovládal toto území v 19. století. Je to jediné pravé linkové hřiště na Blízkém východě. Daleko od rušného centra města Abu Dhabi se nachází místní golfový klenot, který dokáže svými výhledy na Arabský záliv potěšit srdce každého golfisty. Je také prvním klubem na Blízkém východě, který začal využívat technologii Toptracer – tu znají diváci z televizních obrazovek jako linku, která v reálném čase vykresluje trajektorii letu míče.

Earth Course, Jumeirah Golf Estates

Hřiště je domovem turnaje z Evropské série PGA - DP World Tour Championship. Greg Norman, který je pod designem hřiště podepsán se zde nechal inspirovat parkovými hřišti, na jaké můžete narazit v Severní Americe nebo v Evropě. Díky rozsáhlé zeleni, která obklopuje fairwaye a greeny si zde někteří hráči ani neuvědomí, že se nachází ve středu vyprahlé pouště. Hřiště je domovem rozmanité fauny a flory, ale hlavně domovem neskutečného množství rozlehlých bunkerů.

Saadiyat Golf Club, Abu Dhabi

Hřiště s podpisem golfové legendy Garyho Playera je prvním pobřežním hřištěm Blízkého východu. Je zároveň prvním hřištěm v této oblasti, které dodržuje nejvyšší požadavky na ekologický provoz a udržitelný rozvoj. Velkolepé výhledy na průzračně modrou hladinu Perského zálivu Vám zůstanou v paměti hodně dlouho.

Dubai Hills Golf Club, Dubai

Dubai Hills Golf Club je sice zatím nejmladším přírůstkem do rodiny golfových hřišť ve Spojených arabských emirátech, ale i za tu krátkou dobu si stihlo vybudovat velmi slušnou pověst prvotřídního a populárního golfového hřiště. Chytře a záludně modelované greeny, rozhlehlé bunkery zůstanou dlouho v paměti každého golfisty společně s jedinečnými výhledy na ikonu Dubaje – budovu Burj Khalifa.

Al Hamra Golf Club, Ras Al Khaimah

Golfové hřiště je specifické svými fairwayemi, které meandrují otevřenou lagunou, vlévající se do Perského zálivu. Voda zde tedy hraje prim, stejně tak designová klubovna, ve které budete při sklence dobrého nápoje ponořeni do elegantního a moderního arabského stylu.

Abu Dhabi Golf Club

27mi jamkové hřiště ověnčené mnoho různými cenami je domovem každoročního golfového klání Abu Dhabi HSBC Golf Championship. Klubovna hřiště je považována za jednu z nejluxusnějších na Blízkém východě.

The Els Club, Dubai

Pětihvězdičkové, moderní a luxusní hřiště, kam musí zavítat každý golfista, který si rád užívá prvotřídních služeb a hraje na těch nejlepších fairwayích a greenech. Je domovem slavné golfové školy Butch Harmon School of Golf, perfektního místa na zlepšení Vašich golfových dovedností a procvičení Vašeho mistrovského švihu.

Al Zorah, Ajman

Hřiště z dílny golfové legendy Jacka Nicklause je domovem rozličných druhů divoké zvěře a mangrovníků. Zasazeno do zatím ještě nedotčené krajiny je unikátním místem, které ocení golfisté, kteří chtějí zažít klidnou, avšak náročnou hru.

Montgomerie Golf Club, Dubai

Název tohoto hřiště je v Dubaji skutečným pojmem. Ačkoli se hráčům naskýtají výhledy na městské panorama, hřiště se nachází v klidné zóně. Od otevření klubu se stalo opulentním místem plným stylové architektury a kvalitních restaurací.

 

Pokud máte zájem si na některém z uvedených hřišť zahrát, můžete využít naší nabídky golfových zájezdů do Spojených arabských emirátů.

Zdroj: Forbes Middle East