Golfové zájezdy s CK TeeTravel - Váš golfový svět na dlani

Tenerife – parádní golfová destinace

Díky své rozloze 2 034 km² patří ostrovu Tenerife první příčka co do velikosti ze všech sedmi Kanárských ostrovů v Atlantickém oceánu.

Výrazně se odlišují sever a jih ostrova. Sever je vlhký se subtropickou vegetací, úrodný, zatímco jih je horký, vyprahlý a kamenitý. Co z Tenerife dělá ideální destinaci pro golfovou dovolenou je místní klima, a to obzvláště na jihu ostrova. Hora Pico del Teide stíní jih před pasátovými větry a před deštěm, a proto je na jižní straně ostrova obvykle slunečno i v zimě. Oceán akumuluje teplo, takže v zimě hřeje a v létě chladí. Počasí je celoročně poměrně stabilní a denní teploty se pohybují mezi 18°C a 28 °C, na golf tedy perfektní počasí.

Na jihu bylo vybudováno 6 golfových hřišt – Golf del Sur (27 jamek), Amarilla Golf (18 jamek), Golf Las Americas (18 jamek), Golf Costa Adeje (18 jamek), Abama Golf 18 jamek) a Golf Los Palos (9 jamek). Všechna hřiště jsou perfektně udržovaná, hojně zavlažovaná, což dokládá živě zelená tráva a spousty různobarevných kvetoucích keřů a mají vybudované kvalitní zázemí.

Nejkrásnějším hřištěm na Tenerife je každopádně Abama Golf. Hřiště je skvěle udržované, členité, technicky zajímavé, ale zároveň přátelské ke golfistům. Má poměrně dost vodních překážek, nicméně ty nejsou nikterak záludné a dá se jim v pohodě vyhnout. Celkový dojem ze hry umocňují nádherné výhledy na oceán, a při pozdějších teetimech bude hráč odměněn dechberoucím západem slunce nad oceánem.

Golf Las Americas je hřiště poměrně ploché, ale zajímavě členěné, se širokými fervejemi. Na první pohled se zdá být až příliš snadné, ale věřte, není tomu tak. Některé vodní překážky jsou vybudovány v místech, aby to hráč neměl zas tak jednoduché a každou ránu tak musí dobře promyslet. Perfektní údržba je i zde samozřejmostí. Jako zpestření na hřišti volně žijí neobvykle zbarvené rodinky kachen, které v očekávání dobrého sousta občas neváhají obklíčit perfektně ležící míček a bránit hráči v odpalu. Na jejich odehnání však stačí trochu důraznější zamávání rukou.

Golf del Sur a Amarilla Golf jsou dvě hřiště prakticky vedle sebe, oddělené pouze místní komunikací. Jsou to hřiště hodně členitá a technicky náročnější, hlavně Golf del Sur, kde se ferveje táhnou vlnitým a tudíž zrádným terénem. Nicméně je to hřiště zábavné, kde se hráči rozhodně nenudí, a každá jamka má svůj osobitý charakter. Z více než poloviny jamek se hráčům naskytnou úchvatné výhledy na Atlantický oceán. Tato dvě hřiště se nacházejí v blízkosti letiště, a tak dost často hráčům přímo nad hlavou přistávají letadla a testují tak jejich koncentraci. Pro někoho to může to vypadat rušivě, ale většina hráčů to vnímá spíše jako zpestření hry. Golf del Sur jako jediné hřiště na Tenerife disponuje 27 jamkami.

Golf Costa Adeje je dlouhé, nádherné hřiště s několika úchvatnými výhledy. Nepatří k nejjednodušším a pro hráče je celkem výzvou. Rychlé a zvlněné greeny pak neodpouští příliš mnoho chyb.

Golf Los Palos je hřiště kratší, spíše cvičné a snadné, které má pouze 9 jamek. I tak je ovšem skvěle udržované a pro rekreační hráče, kteří od golfu očekávají nenáročný relax naprosto dostačující.

Na severu ostrova se pak nacházejí hřiště Buenavista Golf (18 jamek) a Real Club de Golf (18 jamek). Na obě tato hřiště je možné zajet si zahrát i z jihu, cesta autem na sever ostrova ovšem trvá 1 – 1,5 hodiny.

Tenerife není typickou plážovou destinací, pláže se hojněji vyskytují spíše v jižní části a jsou s tmavým lávovým pískem. Ostrov je hodně hornatý a obtékají kolem něj prudké a záludné spodní proudy, takže mimo pláže není bezpečné se koupat. V hotelích jsou většinou k dispozici krásné velké bazény, v mnoha případech se slanou vodou přímo z oceánu, takže na relax po golfu je to určitě dostačující.

Pokud si od golfu chce hráč některý den odpočinout, a strávit den jinými aktivitami, za návštěvu určitě stojí hora Pico del Teide a známý Loro Park, kam se vyplatí jet na celý den.

V měsících jako jsou leden, únor a březen jsou ceny na Tenerife poněkud dražší, je to období jejich hlavní sezóny, ale golfista je odměněn hezkým, teplým počasím a slunečnými dny. Cenově nejvýhodnější je pak období po Velikonocích do konce května.

Obyvatelé ostrova jsou otevření a přátelští, vždy se vám snaží pomoci a servis je na velmi dobré úrovni. Zdá se, že i přes neustálý nápor turistů mají místní obyvatelé z návštěvníků jejich ostrova stále radost.

Tenerife je pro české golfisty zajímavou destinací i z hlediska dostupnosti, na ostrov totiž létá z Prahy přímými lety společnost SmartWings, konkrétně na jižní letiště Aeropuerto de Tenerife Sur. Lety jsou pravidelné v pondělí a v pátek, a to celoročně.

Nabídku zájezdů na Tenerife naleznete pod tímto odkazem